Miropiro.wz.czMenu


Česky

English
Deutsch
Esperanto
Úvod
O mně
Fotky
Esperanto
Průvodce
Texty, články
Pište mi na: miro(tečka)volny(zavináč)
centrum(tečka)cz

O mně

Narodil jsem se 21. dubna 1989 v Brně. Na základní škole Blažkově jsem absolvoval sedm let, zbývající dva roky povinné školní docházky jsem dokončil na gymnáziu Slovanské náměstí (v Králově Poli). Ve studiu samozřejmě nadále pokračuji. Rád bych se dostal na katedru enviromentálních studií v Brně na Masarykově univerzitě(Fakulta sociálních studií).

V roce 2003 jsem se v létě dozvěděl o umělém mezinárodním jazyku esperanto, v roce 2004 jsem ho začal studovat, na pozvání Marka Blahuše (předseda české esperantské mládeže) jsem se zúčastnil v roce 2006 silvestrovkého setkání esperantistů v Polsku v Nowem Sączi, ze kterého vzešlo mnoho nových přátel, mimo jiné Saša z Jalty, za kterou jsem se 22. června vydal s přáteli. Týden jsme strávili na malebném polostrově Krymu, necelý druhý týden pak v Kyjevě. V rámci této cesty jsem se vypravil do Černobylu.
V třetím týdnu července jsem se spolužákem vypravil do Osvětimi, Birkenau a Krakova, na přelomu července a sprna jsem byl týden v Chorvatsku, po cestě zpět jsem projel Bosnou a Hercegovinou (Mostar, hory, Banja Luka), v posledních třech týdnech jsem studoval angličtinu na Maltě. V prosinci jsem opět jel na Silvestra na setkání esperantistů do Malborku v severním Polsku.

Vize a plány: maturita, přijímačky (to ale až v květnu 2009), v létě letos opět cestování, plány jsou však zatím nejisté. Na přelomu července a srpna se hodlám zúčastnit největšího setkání esperantské mládeže v Maďarsku.

Jazyky: ve školním roce 2006/2007 jsem studoval základy latiny, rovněž jsem začal s francouzštinou, nadále studuji němčinu, angličtinu a esperanto. Při pomalém hovoření rozumím polsky, pasivně zvládám slovenštinu, částečně ukrajinštinu a ruštinu(opravdu jen pár slov, ale azbuku umím jakžtakž přečíst).

Zájmy: počítačové hry, U2, Tři sestry, cestování, esperanto, lyžování, snowboarding, cyklistika, tuning Mirandy.Hlavní brána Osvětimského koncentračního táboraElegán v oblekuZ putování po Malé Fatře(Slovensko), ten kopec se jmenuje Stoh, vlevo pak Velký RozsutecLuková 1666 m n.m. - Nízké Tatry - Jasná, ChopokPři výstupu z vlekuNa lanovceNa sjezdovceV ČernobyluV Praze vpravo od Karlova mostu