Miropiro.wz.czMenu


Česky

English
Deutsch
Esperanto
Úvod
O mně
Fotky
Esperanto
Průvodce
Texty, články
Pište mi na: miro(tečka)volny(zavináč)
centrum(tečka)cz

Stará radnice


Filiály před vstupem do průchoduNejen turistům užitečné informační centrumTenhle drak vám hlavu neukousne:-)Věž radniceDrak, či spíše krokodýlTuristé, kolo a drak

O brněnském kole


Pověst o brněnském kole se zřejmě opravdu stala. Kdysi dávno se řemeslníci vsadili s Birkem, že nevyrobí dřevěné kolo a z Lednice ho nedopraví tentýž den před zavřením bran do Brna. Birk to však dokázal, sázku tedy vyhrál, dostal po jednom tolaru od každého. Birk však skončil špatně. Začalo se o něm povídat, že má asi něco s čertem, jinak by to nedokázal. Práce měl méně a méně až zemřel v bídě.

Jak řezník zabil draka


Pověst o drakovi už tak reálná není, draka prý Brno dostalo jako dar od krále Matyáše. Pověst však vypráví: jednoho dne se nedaleko Brna "uhnízdil" drak. Začal se shánět po dobytku a lidé už začali být zoufalí, co s ním. Tu jednou přišel řezník a nabídl se, že draka zabije. Vzal si k tomu dvě ovčí kůže a pytle vápna. Na imitaci ovce draka nalákal, ale vápno je vápno a s vodou dělá divy. Drak se šel napít k řece a pak už začalo vápno účinkovat. A bylo po drakovi!